Taze Fasulye Konservesi

MALZEMELER:

  • 10 Kg. Taze Fasulye
  • 5 Kg. Domates
  • 1/2 Su Bardağı Zeytinyağı
  • 16 Adet Kavanoz
  • 16 Adet Kullanılmamış Kapak

TARİFİ - NASIL YAPILIR ? :

Taze fasulye canavarı olarak tam 16 kavanoz taze fasulye konservesi yaptım. Yazın yemeye doyamadım kışın da taze fasulyeye doymak istedim galiba. Ben konserve tercih ediyorum siz dondurucuda mı konservede mi tercih ediyorsunuz sizler nasıl yapıyorsunuz  söyleyin bana. Ben biraz abartmış olabilirim dilerseniz verdiğim ölçünün dörtte birini ya da yarısını yapabilirsiniz

Taze Fasulye Konservesi tarifi için İlk olarak fasulyeler su dolu kaba alınır ve 10 dk bekletilir. Süre sonunda 3 kez daha güzelce yıkanır ve süzgece alınır. Uçlardan temizlenir ve ikiye kırılır. 

Diğer yandan domatesler yıkanır soyulur ve  doğranır. Genişçe bir tencereye bütün malzemeler aynı anda konulur ve karıştırılır.  Ağzı kapatılır ve yaklaşık 30 dk pişirilir. 

Güzelce pişen  fasulyeler kavanoza alınır ve ağız kısmı silinir ve temiz kapak kapatılır ters çevrilir. Bütün fasulyeler bu işleme tabii tutulur ve ters çevrilir. 

2 gün boyunca o kavanozlar o şekilde bekletilir ve ağzının sıkıca kapandığından emin olun ki sızdırma olmasın. 2 gün sonunda kavanozları normal hale getirip serin ve güneş görmeyen bir yerde muhafaza edebilirsiniz. 

Taze Fasulye Konservesi hazır.

Bu şekilde yapılan konserve yaza kadar mis gibi kalır ve afiyetle yenir. 

Kışın da soğanlar güzelce kavrulur üzerine konserve ilave edilir biraz daha pişirilir ve afiyetle yenir 🌼😋RESİMLİ ANLATIM :

Taze Fasulye Konservesi in it
Taze Fasulye Konservesi in it
Taze Fasulye Konservesi in it
Taze Fasulye Konservesi in it

KAÇ KALORİ:

1 Porsiyon 170 kalori

OY VER:

Bu tarife kaç yıldız verirsiniz?

YORUM YAZ:

YORUMLAR:

Asena Doğrul
Asena Doğrul 6 yıl önce

nefis ellerinize sağlık

ALev türkeN   ツ
ALev türkeN ツ 6 yıl önce

teşekkür ederim :))

DİĞER YORUMLARI GÖSTER (8)
BENZER TARİFLERİ GÖSTER
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim