Çikolatalı Bombe

DIŞ KAPLAMA İÇİN:

  • 3-4 Paket Bitter Çikolata

İÇ DOLGU İÇİN:

  • 3 Paket Bitter Çikolata
  • 4 Adet Yumurta
  • 2,5 Çorba Kaşığı Pudra Şekeri
  • 1 Paket Kakaolu Hazır Dankek (Ya Da Hazır Pasta Tabanı)

TARİFİ - NASIL YAPILIR ? :

Çikolatalı bombe yaparken  öncelikle yumurtaların akı ve sarısını ayıralım. Diğer tarafta dış kaplama için çikolataları benmari usulü eritelim. Küçük silikon kalıpların içine fırça yardımıyla kalın bir tabak oluşturacak şekilde  sürüp dondurucuya alalım. En az bir saat sonra tekrar çikolata sürüp tekrar dondurucuya alalım en az 2 saat donması için bekletelim.

İç dolgu için çikolatayı benmari usulü eritelim. Hafif soğuduktan sonra yumurta sarılarını teker teker çikolataya ekleyip hızlı bir şekilde çırparak karıştıralım. Yumurta aklarını pudra şekeri ile kar haline gelene dek çırpalım. Köpüren yumurta aklarını yumurta sarılı karışıma azar azar ilave edip köpüklerin sönmemesine dikkat ederek spatula yardımıyla karıştıralım. 

Dondurucudan çıkardığımız çikolatalı kalıpların içine hazırlanan iç malzemesini pay edelim. Hazır dankekten dilimler çıkarıp kalıpların tabanını oluşturacak şekilde yuvarlak parçalar keselim. Tatlının tabanını bu parçalar ile kapatıp tekrar buzdolabında yaklaşık 1 saat bekletelim. Buzdolabında bekleyen tatlıları silikon kalıplardan çıkarıp servis tabaklarına alalım. 

Çikolatalı bombe hazır. İkram tabağını arzunuza göre çikolata ve meyve ile süsleyebildiğiniz gibi dondurma eşliğinde de ikram edebilirsiniz.

Afiyet olsun.KAÇ KALORİ:

1 Porsiyon 391 kalori

OY VER:

Bu tarife kaç yıldız verirsiniz?

YORUM YAZ:

BENZER TARİFLERİ GÖSTER
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim