Nutellalı Milföy Ağacı

MALZEMELER:

  • 1 Paket (750 Gr Milföy Hamuru)
  • Yarım Çay Bardağı Ilık Süt
  • Yarım Çay Bardağı Eritilmiş Margarin
  • Yarım Çay Bardağı Nutella
  • 1 Adet Yumurta Sarısı
  • Açmak İçin Un (Yeteri Kadar)

TARİFİ - NASIL YAPILIR ? :

Nutellalı milföy ağacını çocuklarınızın çok seveceğine inandığım için yeni yıla girerken mutlaka denemelisiniz

Önce eritilmiş margarin, ılık süt ve tamamen yumuşamış  olan nutellayı bir kaseye alıp homejen bir kıvamda olana dek çırpalım.

Sıcak bir ortamda milföy hamurlarını yumuşatalım ve fazla un serpmeden topak yapacak kadar birazcık yoğuralım ve 4 eşit bezeye bölelim.merdane yardımı ile hafif incelterek her bir bezeyi eşit ölçülerde açalım.

Sıvı yağ ile yağlanmış büyük bir fırın tepsisinin içine önce açtığımız bir milföy hamurunu yayalım.  Fırça ile nutellalı karışımdan sürelim sonra diğer milföyü yayalım gene nutella sürelim böylece dört hamurun arasına nutella sürüp kat kat üstüste koymuş oluyoruz.

Sonra keskin bir bıçak ile hamuru üçgen olacak şekilde keselim. En üst olan sivri köşeden başlayarak iki parmak eninde aralıklar ile aşağıya doğru çentikler atarak kesip ağacın dallarını oluşturalım. En alt kısmında ağacın gövdesini yapmak için dik dörtgen bir çıkıntı bırakalım.tekrar yukarıdan aşağıya başlayarak çentik atıp kestiğiniz kesik parçaları bozmadan ucundan tutarak iki kere burup tekrar yerine yerleştirin bu işlemi bütün kesik parçalara yaparak ağacı tamamlayın.(dallarını oluşturuyoruz ) üzerine yumurta sarısını sürüp önceden ısıtılmış 180 dereceli fırında üzeri kızarana dek yaklaşık 30 dakika pişirelim.

Nutellalı milföy ağacı hazır. Benimkinin orta bölümü açıldı ama biraz kalın olursa açılmayabilir.

Afiyet olsun.KAÇ KALORİ:

1 Porsiyon 396 kalori

OY VER:

Bu tarife kaç yıldız verirsiniz?

YORUM YAZ:

BENZER TARİFLERİ GÖSTER
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim