Tereyağlı Demleme Makarna (Püf Noktaları İle)

MALZEMELER:

  • 1 Paket İstediğiniz Şekil Makarna
  • Burgu Çok Yakışıyor
  • 1 Yemek Kaşığı Tereyağ
  • 1 Yemek Kaşığı Sıvıyağ
  • Tuz

TARİFİ - NASIL YAPILIR ? :

Kolay yemek deyince makarna ilk akla gelir.

Makarna pişirmede en önemli noktalardan biri suyudur. Suyunu dökmeden kendi suyu ile pişirmek besin değerini ve lezzetini arttırır. Makarna pişirirken metal kaşık kullanılmaz. Makarnayı düz geniş tencerede pişirmek gerekir. Pişirirken yedi sekiz kere karıştırılmalıdır. Böylece yapışması önlenir. Makarnayı pişirirken makarnanın sertlik derecesi önemli. Genelde pişirme süresi on ile oniki dakika arasındadır. İtalyan usulü daha diri seviyorsanız yedi ile dokuz dakika arasındadır. Soslar ile zenginleştirdiğimiz gibi sadesini de tercih edebilirsiniz.

Sade makarna derken tereyağı çok yakışıyor. Öyle hemen tereyağını yakıp üzerine dökmek değil. Tereyağı ve suyu ile birlikte pişirmek, pilav pişirme tarzı demlemek harika bir makarna ziyafeti çekerek gününüze keyif katacak.

Tereyağlı Demleme Makarna tarifi için önce tereyağını geniş tencereye koyup eritiyoruz. Ama ateşi fazla açmayın hemen yanar. Eriyen tereyağı biraz cızırdayınca sıvıyağ ekleyin ki kararmasın. 

Yağı ısınınca makarnayı koyuyoruz. Ara sıra karıştırarak hafif kavrulmasını yer yer renk almasını sağlıyoruz. 

Kavrulmuş görünümü alınca üzerini 2 parmak geçecek kadar kaynar su ekliyoruz. Tuzunu atıyoruz. Önce altını açın hemen kaynasın yapışmasın. 

Daha sonra kısık ateşte altını kısıp sık sık karıştırarak pişiriyoruz. Sertliğini kendi damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Daha yumuşak istiyorsanız kaynar su ekleyip biraz daha pişirebilirsiniz.

Tereyağlı Demleme Makarnamızı sıcak sıcak servis yapıyoruz. Afiyet olsun.RESİMLİ ANLATIM :

Tereyağlı Demleme Makarna (Püf Noktaları İle) in it
Tereyağlı Demleme Makarna (Püf Noktaları İle) in it
Tereyağlı Demleme Makarna (Püf Noktaları İle) in it
Tereyağlı Demleme Makarna (Püf Noktaları İle) in it

KAÇ KALORİ:

1 Porsiyon 302 kalori

OY VER:

Bu tarife kaç yıldız verirsiniz?

YORUM YAZ:

BENZER TARİFLERİ GÖSTER
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim