Minnie Mouse Pasta Yapımı

MALZEMELER:

  • 2 Paket Hazır Pasta Tabanı (3 Parçasını Kullanacağız)
  • 200 Ml Sıvı Krema
  • 1 Paket Krem Şanti

PASTANIN DIŞ KAPLAMA KREMASI İÇİN :

  • 100 Gr Sıvı Krema
  • 200 Gr Bitter Çikolata

SÜSLEMEK İÇİN:

  • Ten Rengi, Kırmızı, Siyah, Beyaz Ve Pembe Şeker Hamuru

TARİFİ - NASIL YAPILIR ? :

Minnie Mouse Pasta tarifi için yukarıdaki malzemelerle 3 katlı güzel bir pasta yapılır. En üst katına içine koyulan kremadan sürülmez. Dış kaplamasını yapacağımız  krema ile üzeri ve kenarları kaplanır.  Ve masaya pudra şekeri serperek yumuşattığımız şeker hamurunu pastayı kaplayacak büyüklükte açalım ve pastayı kaplayalım.  Asıl anlatmak istediğim minnie mouse şekli nasıl verilir.

Öncelikle bir kağıda Minnie Mouse kafası çizelim. Ben Minnie Mouse kafa resmini internetten açıyorum pc ekranının üzerine kağıt koyarak aynısını yavaşça bir kalemle çiziyorum. Ve sadece yüz kısmını kullandığım için, o kısmı kesip ince açılmış ten rengi hamurumun üzerine koyup keskin bir bıçakla kenarından kesiyorum. 

Sonra kafasını ve kulaklarını oluşturacak daireleri siyah açılmış hamurumuzla keselim  Siz tabi mutfağınızda uygun şekillerle de yapabilirsiniz. Su bardağı gibi.

Ve ayni zamanda diğer şekilleri de hazırladım ince yuvarlanmış siyah ip gibi şekiller uzunlu kısalı, ağız ve kirpikler için vs.

1 büyük siyah oval şekil burun için

2 küçük siyah göz bebekler için

2 ince uzun oval beyaz gözler için

Şimdi bunları yavaş yavaş aşama aşama resimlerde görüldüğü gibi burnunu, ağız parçalarını, gözleri, kirpikleri yerlerine yerleştirelim

Son olarak Minnie Mouseumuzun kafasındaki büyük kurdela yapımına.

Pembe veya kırmızı şeker hamurundan geniş uzun bir şerit kesiyoruz, arkasını çevirip uçlarını orta kısma büküp yapıştırıyoruz. Aralarına kağıt peçeteyi yuvarlayıp koyalım çökmesin kuruyana kadar kenarlar. Tekrar düz tarafını çevirelim ve orta kısmını iki parmağımızla inceltelim.

Ve küçük ince bir hamur şeridi ile ortasını güzelleştirelim.

Sonra beyaz minik yuvarlaklarla noktalarını yapalım.

Ve iki kulak arasına kafasının üstüne hafif kurdelanın orta kısmı aşağıya eğik, kenarlar hafif yukarıya doğru yapıştıralım, yoksa kirpikleri gözükmez. 

Bitti hanımlar, işte bu kadar. Minnie Mouse yaş pastanızı süslemek için hazır.

Dilediğiniz gibi arzunuza göre süsleyin.KAÇ KALORİ:

1 Porsiyon 471 kalori

OY VER:

Bu tarife kaç yıldız verirsiniz?

YORUM YAZ:

BENZER TARİFLERİ GÖSTER
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim