Kedi Diliyle Pratik Rulo Pasta

MALZEMELER:

  • 1 Paket Kedi Dili Bisküvi (2li Paket)
  • 1 Paket Muzlu Creme Ole
  • 1 Buçuk Su Bardağı Süt
  • 1 Tane Muz
  • 3 Tane Çilek

PUDİNGLİ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN:

  • 1 Paket Muzlu Puding (Yada İsteginiz Puding)
  • 2 Su Bardagı Süt

TARİFİ - NASIL YAPILIR ? :

Tarif için masaya yada tepsi fark etmez streç filmi serelim .Üzerine kedi dillerini bol sütle (püf noktası 1⚠) ıslatıp dizelim. Süt soğuk yada ılık fark etmez. Ilık olursa biraz daha erken yumuşar. Soğuk olursa biraz daha geç. Benim vaktim vardı o yüzden soğuk sütle ıslattım .Isıtmaya hiç uğraşmadım. Neyse kedi dillerini resim deki gibi sıkıştırarak dizelim. Aralarda açılma olursa tekrar tekrar sıkıştıralım (püf noktası 2⚠) sonra üzerine yine streç film serelim(püf noktası 3⚠) yumuşamaya bırakalım.

1 paket muzlu creme oleyi 1 buçuk su bardağı soğuk sütle çırpalım ve dolaba dinlenmeye bırakalım. Pudingle yaparsanız 1 su bardağı eksik süt koyacaksınız ve ve sürerken soğuk olması gerekiyor.
Kedi dilleri pamuk gibi(püf noktası 4⚠) olunca rulo yapmaya hazırdır. Üzerine kremayı sürelim ve muzu aralıklarla dizelim .Aralarına da çilek koyalım.
Ve streç filmi kaldırıp iki elimizle yuvarlayalım. Yuvarlama kısmını resimleyemedim tek olduğum için iki elimle yapmak gerekiyordu çünkü. Kedi dilleri biraz inatçı olabilir. Korkmadan yuvarlayabilirsiniz .Eğer pamuk gibi yumuşamışsa kırılmayacaktır. Eğer aceleci davranırsanız tam yumuşamadan yaparsanız kırılır. Rulo yaptıktan sonra elimizle güzelce her yerini düzeltelim .Buzdolabına kaldıralım. Çok nazik davranın çünkü yumuşacık bir pastadır. Soğuduktan sonra istediğiniz zaman servis yapabilirsiniz.
Bu kadar uzun anlattığıma bakmayın .Çünkü püf noktalarıyla anlatmaya çalıştım .Aslında çok basit ve pratik sadece kedi dilleri yumuşayana kadar bekliyorsunuz .Geri 10 dakikanızı bile almıyor☺☺

❤❤❤❤ Afiyet olsunn ❤❤❤❤KAÇ KALORİ:

1 Porsiyon 392 kalori

OY VER:

Bu tarife kaç yıldız verirsiniz?

YORUM YAZ:

BENZER TARİFLERİ GÖSTER
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim