Şahane Doğal Ev Limonatası 3 Lt (Acılık Yok)

MALZEMELER:

  • 5 Adet Limon
  • 3 Adet Portakal (Sıkmalık)
  • 1,5 Su Bardağı Şeker (350 Gr)
  • 8-10 Yaprak Taze Nane
  • 3 Lt Su

HAZIRLANIŞI:

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bugün sizlere senelerdir yaptığım tadı şahane kıvamı şahane asla acı tat olmayan ev limonatası tarifim var :) Garanti tariftir ve sonuçtan memnun kalacağınıza eminim. Hemen tarife geçelim ;))

Şahane Doğal  Ev Limonatası tarifi için ilk olarak limonlar ve portakallar rendelenerek genişçe bir kaba alınır. Rendelenen limonların ve portakalların suyu sıkılır. Şeker ve taze nane yaprakları da ilave edilerek elle bir güzel karıştırılır. İki elinizin arasına sürte sürte kabuklarla şekerin birbiriyle homojen olup aromalarının geçmesi sağlanır. Yaklaşık 5-6 dk bu işlem gerçekleştirilir. Daha sonra su ilave edilir ve büyükçe bir kaşıkla karıştırılır. Limonata o şekilde 15-20 dk bekletilir ve arada bir kaşıkla karıştırılarak şekerin erimesi sağlanır. Süre sonunda limonata süzgeçten  süzülür ve tanelerinden ayrıştırılır.

Şişeye ya da sürahilere koyup buzdolabına kaldırılır. Yaklaşık 1-2 saat buzdolabında kalır ve soğuması sağlanır. Dolaptan çıkarılır ve servis edilir.

AFİYET OLSUN. ! :))

NOT: EVDE ÇOCUKLARINIZA YAPABİLECEĞİNİZ HARİKA BİR LİMONATA BİR DE ASLA ACILIK YOK TADI KOKUSU VE KIVAMI GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN YAPABİLİRSİNİZ. LİMONATAYI HAZIR ALMAMAYA ÖZEN GÖSTERİN EN AZINDAN ÇOCUKLARINIZA ÇÜNKÜ İÇERİSİNDE SODYUM BENZOAT DENİLEN BİR KATKI MADDESİ VAR VE ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK FAZLA ZARARLI O SEBEPTEN ÖTÜRÜ MÜMKÜN OLDUĞUNCA HAZIR LİMONATA ALMAMAYA ÖZEN GÖSTERİN :)

Şahane Doğal  Ev Limonatası 3 Lt (Acılık Yok)
Şahane Doğal  Ev Limonatası 3 Lt (Acılık Yok)
Şahane Doğal  Ev Limonatası 3 Lt (Acılık Yok)
Şahane Doğal  Ev Limonatası 3 Lt (Acılık Yok)

KAÇ KALORİ:

1 Porsiyon 52 kalori

OY VER:

Bu tarife kaç yıldız verirsiniz?

YORUM YAZ:

YORUMLAR:

Hoko'nun Mutfağı
9 ay önce

bu sıcaklarda ne güzel de olur, ellerinize sağlık....

ALev türkeN   ツ
9 ay önce

aynen sevgili hoko'nun mutfağı bu sıcakta limonata en iyi serinleten içecek :)) teşekkür ederim sevgiler :)

DİĞER YORUMLARI GÖSTER (7)
Leziz Yemeklerim
Leziz Yemeklerim